Våren 2016

Våren 2016

  • av
  • tor 2016-06-09 kl 22.20

Våren 2016 er vært en god vår. Vi har fått et nytt fly til i klubben ls3a, som nå har passert 20 starter på en månede.  Vi har også fått fløyet mange termikk turer fra leirin. LN-AEK har vært på filefjell i en uke, MTM er godt igang med brannvaktflygningen.

Første helgen på Thomlevold hadde en del varierende vær, men det ble fløyet mange startert på lørdagen, Guldbrand fikk utsjekk på pw5. Helg nummer to hadde vi et fantastisk vær, blått begge dagene. Så termikken var ikke veldig sterk, det ble fløyet noen times turer på lørdagen. Vidar munkelien og Torleif Ringsaker fløy utsjekk på pw5. PW5 er et populert fly blandt våre elever og sertifikat piloter. ASK21 gikk opp og ned alle dager i ett sett.  Hyggelig var det også at MTM stakk nedom en tur på dagen.  I løpet av de to helgen ble det over 50 slep.  Lørdag kveld ble en veldig hyggelig kveld med fire langbord med folk fra 4 fire forskjellige klubber.

Vi takker Land Flyklubb for at vi får bruke denne fantastiske flyplassen to helger på Våren.

Håper at resten av sesongen bærer preg av godt oppmøte og mye flygning både på motor og seilfly!

God fly sommer!